Wypoczywamy

Weekend spędziliśmy bardzo aktywnie, spacerując, zdobywając okoliczne górki, jeżdżąc na rowerach, grając w piłkę, pływając. Piękne widoki i sprzyjającą pogoda naładowała baterie na kolejny, już ostatni tydzień pracy.

Czytaj dalej >>

Klagenfurt nocą

Po całym tygodniu ciężkiej pracy, spacer w piątkowy wieczór po Klagenfurcie to sama przyjemność. Pogoda jest iście wiosenna, a na ulicach pojawiły się olbrzymie pisanki i króliczki, które zwiastują, że święta tuż, tuż.

Czytaj dalej >>

XI Chorzowskie Targi Edukacyjne


W dniach 21 – 22 marca 2019 roku w Kompleksie „Sztygarka” odbyły się XI Chorzowskie Targi Edukacyjne pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali i Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Bytomiu Bożeny Szaramy. Odwiedzający uczniowie klas VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjów mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły, rozmowy z uczniami i nauczycielami, skorzystania z usług fryzjerskich oraz fotograficznych. Oprócz prezentacji kierunków kształcenia przedstawione zostały również informację o realizowanym projekcie „Doświadczenie zawodowe – kluczem do kariery”.

Czytaj dalej >>

Monika laureatką konkursu!

22 marca br. odbył się uroczysty finał konkursu „Chorzów – miejsca i ludzie”. Nasza uczennica Monika Opoka zdobyła III miejsce za pracę „Chorzów i jego mieszkańcy – fotoreportaż ilustrujący codzienność Chorzowa” (prezentacja multimedialna). Gratulujemy!!!!

Czytaj dalej >>

Wyniki konkursu „Chorzów – miejsca i ludzie”

22 marca br. w kompleksie Sztygarka odbył się finał konkursu „Chorzów- miejsca i ludzie”.

Laureatami konkursu zostali:
• I miejsce- Natalia, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Miłośników Ziemi Śląskiej oraz Aleksandra III Liceum Ogólnokształcące im. S. Batorego;
• II miejsce – Magdalena, III Liceum Ogólnokształcące im. S. Batorego;
• III miejsce- Monika Opoka Zespół Szkół Technicznych nr 2 im. M.Batko;
• wyróżnienia – Weronika i Olaf Zespół Szkół Budowlanych im. K.K. Baczyńskiego, Cyprian, Julia, Martyna i Julia, Kevin i Weronika, Alicja i Wiktoria, uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. S. Batorego.

Czytaj dalej >>