Szyjemy maseczki

Chorzowska organizacja „Igłomania” zorganizowała akcję szycia maseczek dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, Oddziału Ratunkowego dla Dzieci w Chorzowie. Nasza szkoła również bierze w niej udział. Akcja trwa cały czas, potrzeby są ogromne ale nie wystarcza materiałów. Ratownicy, lekarze, pielęgniarki i salowe otrzymali już 1800 maseczek.
Może chcesz się przyłączyć do akcji szycia? Albo może masz w swoich zasobach zapasy bawełny lub lnu (na przykład pod postacią nieużywanej poszewki) lub na dnie szafy zalegają Ci nici czy gumki (obojętne jakie)? Jeśli tak jest, zachęcamy, by podzielić się nimi z Igłomanią. Materiały można zostawić w Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie przy ulicy Dąbrowskiego 7 w godzinach od 9-16. (AZ)

Czytaj dalej >>

Automobilklub Śląski- nowy partner szkoły

Nowym partnerem naszej szkoły został Automobilklub Śląski. Dzięki tej współpracy będziemy mogli przygotować się lepiej do organizacji pokazu zabytkowych pojazdów a nasi uczniowie będą mieli możliwość pomocy podczas organizacji rajdów samochodowych. (AZ)

Życzenia

Kolejne propozycje do wykorzystania

Biblioteka szkolna przygotowała koleją porcję ciekawych materiałów do wykorzystania:

1. Grarantanna (propozycja przygotowana przez Ministerstwo Cyfryzacji) – po zakończonej nauce uczniowie mogą wejść na stronę i skorzystać z gier fabularnych online, zagadek logicznych, konkursów – link

2. Gdzie szukać dostępu do e-booków? Taki przewodnik można znaleźć tutaj – link

3. Lektury szkolne w formie audiobooków i e-booków – link

4. Muzea, centra sztuki i galerie udostępniają swoje zbiory online – link