Mistrzostwa Chorzowa w siatkówce.

W środę 16 stycznia, reprezentacja naszej szkoły rozpoczęła z wielkim powodzeniem mistrzostwa Chorzowa w siatkówce. W pierwszych dwóch meczach nasi chłopcy pokonali po 2:o Zespół Szkół Gastronomiczno – Usługowych i IV LO im. Marii Skłodowskiej Curie.

Czytaj dalej >>

Przygotowania do konkursu

W czwartek wiele działo się w naszej szkole. Część uczniów brała udział w wycieczce do Łubowic, a dziewczyny brały udział w konkursie fryzjerskim w Sosnowcu. W tym samym czasie w bibliotece szkolnej zostało zorganizowane kolejne spotkanie związane z przygotowaniami do poniedziałkowego konkursu Ligi Młodych Kreatorów. W zeszłym tygodniu inspiracji dostarczała pani Kornelia, która będzie uczestniczyć w pracach komisji jurorskiej, a w tym – pani Natalia. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie!

Konkurs fryzjerski

W czwartek nasze uczennice Anita Gomolczyk oraz Kinga Kaleja wzięły udział w IV Ogólnopolskim Konkursie „Młody Mistrz Fryzjerstwa” organizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fryzury inspirowanej tematem „Magiczna wiosna”. Jurorzy oceniali precyzyjność, czystość i efekt wykonanej fryzury, dobór stroju i makijażu, dobór fryzury do tematu, inspirację oraz efekt końcowy – stylizację całej postaci. W rolę modelek wcieliły się Wanessa Gomolczyk oraz Wiktoria Fyrla.

Czytaj dalej >>

Wycieczka do Łubowic

17 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie organizowanym przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego w Raciborzu a finansowanym przez rząd niemiecki. W ramach projektu pojechaliśmy do Łubowic i zwiedzaliśmy Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa. W ramach wycieczki uczniowie dowiedzieli się kim był Joseph von Eichendorff, zwiedzili Izbę Pamięci poświęconą poecie, Izbę Regionalną oraz Historyczną.

Czytaj dalej >>

Z wizytą w leśniczówce

16 stycznia uczniowie klasy II AT zawieźli własnoręcznie wykonany karmnik do leśniczówki w Panewnikach, żeby pomóc przetrwać ptakom ciężką zimę. Przypominamy, że karmniki uczniowie wykonali na zajęciach praktycznych pod kierunkiem pana Szymona Chyry. (AZ)

Czytaj dalej >>