Zebranie

ZEBRANIE
osób zakwalifikowanych do projektu
oraz osób znajdujących się na liście rezerwowej
czwartek, 29 listopada 2018 r.
godz. 12.45, sala nr 18

Czytaj dalej >>

Przygotowania do wyjazdu

Już w marcu grupa 25 osób wyjedzie na staż do Austrii! Przed wyjazdem uczniowie odbędą szkolenie BHP, pedagogiczne, językowe i kulturowe. W realizację projektu zaangażowali się również nauczyciele naszej szkoły. Pani Aleksandra Zdaniewicz o naszych planach poinformowała Ambasadę Austrii w Warszawie, Instytut Austriacki w Warszawie oraz Informację Turystyczną w Klagenfurt. W odpowiedzi wymienione instytucje przekazały szkole różnorodne materiały tj.: mapy, plany, książki i podręczniki, które pozwolą naszym uczniom w przygotowaniach do wyjazdu. Dziękujemy!

Czytaj dalej >>

Szwedzi w Lędzinach

Maciek Kamiński, uczeń klasy IVAT, wziął udział w konkursie fotograficznym „1618-1918. Miejsca pamięci na Górnym Śląsku” organizowanym przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. Zadaniem uczestników było udokumentowanie śladów wydarzeń historycznych z tego okresu.

Czytaj dalej >>

Przekazanie silnika elektrycznego i akumulatorów do bolidu.

W dniu 20 listopada 2018 r. przedstawiciel fundacji Greenpower wiceprezes Michał Sobek, przekazał naszej szkole zasponsorowane przez Zarząd SIMP w Gliwicach, dwa akumulatory i silnik elektryczny, które wykorzystane będą w budowie szkolnego bolidu. Umowę użyczenia szkole w/wym. elementów podpisali prezes zarządu SIMP w Gliwicach pan Lesław Kmiecik i dyrektor szkoły Harald Kajzer.

Czytaj dalej >>

Inauguracja XV Kampanii „Pola Nadziei”

16 listopada br. uczniowie klasy IIa posadzili cebulki żonkili w szkolnych donicach. Jak co roku nasza szkoła włącza się w akcję hospicyjną „Pola nadziei”. Żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei. Akcja ma uwrażliwić na potrzeby ludzi cierpiących, wymagających opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. (AZ)

Czytaj dalej >>