Wiktoria, uczennica kl. I bP nadesłała pierwszą pracę na konkurs organizowany przez bibliotekę szkolną. Dziękuję i zapraszam po upominek w momencie otwarcia szkoły. Oto opis i zdjęcie książki:
Książka pt. „Uciekinier” Stephena Kinga, opowiada o mężczyźnie, który nazywa się Ben Richards, ma on żonę i córkę, niestety dziewczynka jest ciężko chora i potrzebuje opieki szpitalnej, na którą niestety nie stać jej rodziców. Ben postanawia zagrać w pewną „grę” o nazwie Uciekinier.
Ben z dnia na dzień przyswaja coraz więcej informacji na temat gry, w którą niestety jest zmuszony zagrać przez liczne braki pieniędzy, które niestety w końcu przyparły go do ściany. W grze on przyjmuje rolę uciekiniera natomiast łowcy mają go na celu zabić, musi on wytrzymać 30 dni utrzymując się przy życiu, zaraz przed tym jak jak wyruszył w morderczą pogoń dostał komplet 60 sztuk taśm i kamerę, musi on wysyłać po dwie dziennie inaczej potrącą mu pewien procent ze zdobytej na tamten czas sumy.
Tak zaczęła się jego „podróż”, Ben wykazał się sprytem, racjonalnym myśleniem niekiedy nawet tracił głowę byle tylko przetrwać co mu się niestety nie udało. Po porwaniu odrzutowca ciężko ranny Ben, razem z martwą załogą u boku kierował się razem ze spadającym samolotem tam gdzie wszystko się zaczęło, czyli do Gmachu Gier. Na tym opowieść się kończy.
Sersan Wiktoria z klasy 1bP