24 września odbyła się kolejna Żywa Biblioteka w Chorzowskim Centrum Kultury. Kilkuset uczniów z chorzowskich i śląskich szkół wzięło udział w tym wydarzeniu. Pan Tomasz Ignalski, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury, uroczyście powitał Żywe Książki i czytelników. Wydarzenie odbywa się pod patronatem międzynarodowej organizacji Human Library, Żywa Biblioteka Polska, Fundacji Batorego, Fundacji Dzieci i Młodzieży, EEA Grants Iceland, Liechtenstein, Norway.
Jak się rozmawia z osobą niewidomą, jak wychodzi się z bulimii, jak znieść docinki i nie dać się pokonać? Na te i wiele innych pytań można było uzyskać odpowiedzi. Czytelnicy mieli okazję przeprowadzić wiele rozmów, które zmieniają punkt widzenia. Celem Żywej Biblioteki jest zmierzenie się ze stereotypowym myśleniem i nauka tolerancji wobec innych.
Gościem honorowym Żywej Biblioteki był pan Borys Budka.
Serdeczne podziękowania dla wolontariuszy z IV LO im. M. Skłodowskiej Curie oraz AZSO im. J. Słowackiego w Chorzowie. Uczniowie służyli ogromną pomocą przy organizacji wydarzenia. (AZ)

Żywa Biblioteka

Dzisiaj w Chorzowskie Centrum Kultury odbyło się wyjątkowe wydarzenie "Żywa Biblioteka". 📖📚 Uczestnicy mogli porozmawiać z "żywymi książkami" na wiele trudnych i ciekawych tematów. 💬#ChCK #ŻywaBiblioteka #Chorzów #GłośnoOChorzowie

Opublikowany przez TubaChorzowa.pl Wtorek, 24 września 2019