Dysponujemy nowoczesnymi, na miarę współczesnych wymagań, salami lekcyjnymi i klasopracowniami. Zdecydowana większość sal wyposażona jest w zestaw komputerowy wraz z projektorem multimedialnym oraz dostępem do Internetu.

Posiadamy specjalistyczne pracownie:

• komputerowe
  • samochodową
  • elektryczną
  • techniczną
  • fizyczną

Wszelkie uroczystości o zasięgu szkolnym i miejskim organizowane są w imponującej auli z ozdobnymi sztukateriami, zabytkowymi witrażami i profesjonalnym nagłośnieniem.

Rozwój sprawności fizycznej gwarantuje szeroko rozwinięta baza sportowa szkoły, którą stanowią sala gimnastyczna, boisko do piłki ręcznej i koszykówki oraz siłownia. Integralną częścią szkoły, uczestniczącą w procesie dydaktycznym, rozwijającą działalność kulturalną i wychowawczą, jest Biblioteka szkolna, która posiada bogaty księgozbiór. Biblioteka mieści się w dwóch pomieszczeniach: wypożyczalni oraz multimedialnej czytelni ze stanowiskami komputerowymi, projektorem i drukarką.

Bezpieczeństwo uczniów zapewniają dyżurujący nauczyciele oraz kamery szkolnego monitoringu. W szkole funkcjonuje również dziennik elektroniczny.