7 czerwca odbył się „Festiwal zawodów”, który był wspólnym przedsięwzięciem Kuratorium Oświaty w Katowicach, Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Impreza, która przyciągnęła 900 uczniów, miała miejsce w przepięknym Zespole Pałacowo-Parkowym w Koszęcinie.
W czasie festiwalu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Śląski przegląd zawodów – 2018”, w którym nasze uczennice: Weronika Badan, Natalia Gabriel, Angelika Gniadek, Paulina Deja, Patrycja Adamczyk, Dominika Lichota, Natalia Androsz, Patrycja Grochla oraz Kinga Szulczewska prezentowały umiejętności fryzjerskie. Nasze stanowisko cieszyło się ogromną popularnością wśród uczestników festiwalu, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców, którzy chętnie poddawali się zabiegom fryzjerskim. Nasze uczennice miały pełne ręce roboty, tym bardziej, że równocześnie przygotowywały się do występu na scenie. Zaprezentowany pokaz wzbudził spore zainteresowanie i został nagrodzony brawami.
Umiejętności naszych uczennic zrobiły wrażenie również na komisji konkursowej, która przyznała naszej szkole II miejsce w kategorii „Festiwal mody i urody”. Nagrodę wręczyła Pani Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty.
Gratulujemy!