18 października br. rozegraliśmy grę miejską „Chorzowianie dla Niepodległej”, która wpisuje się w uroczyste obchody 100 lecia odzyskania niepodległości. Wydarzenie zostało poświęcone patronom 4 chorzowskich szkół średnich oraz wybitnym postaciom związanym z Chorzowem. Gra została podzielona na trasy: zieloną, niebieską oraz czerwoną i obejmowała trzy dzielnice Chorzowa: Chorzów Miasto, Chorzów II i Chorzów Batory. Udział w niej wzięli uczniowie chorzowskich szkół podstawowych. Gracze wystartowali z budynku Zespołu Szkół Technicznych nr 2 przy ulicy Powstańców, zaopatrzeni w instrukcję, mapki oraz 9 zadań, które mieli do wykonania na wylosowanej przez siebie trasie. Wszystkie drużyny pomyślnie wykonały zadania a zwycięzcy zostali nagrodzeni. Zawodnicy byli zadowoleni i stwierdzili, że gra była bardzo ciekawa.
Głównym organizatorem gry był Zespół Szkół Technicznych nr 2 a partnerami w organizacji wydarzenia były chorzowskie szkoły: Zespół Szkół Gastronomiczno-Usługowych im. M. Dąbrowskiej, IV Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie oraz Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących im. J. Słowackiego.
Dziękujemy drużynom oraz ich opiekunom za zaangażowanie w rozegraniu gry oraz partnerom wydarzenia za pomoc w jego organizacji. (AZ)