300 +

 

300 złotych na wyprawkę szkolną dla ucznia to program pochodzący z tzw. „piątki Morawieckiego”. Każdy rodzic otrzyma 300 złotych na uczące się dziecko do ukończenia 20. roku życia. Wypłaty przyznawane będą raz w roku, przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jakie są zasady przyznawania świadczenia 300 plus? Jak krok po kroku złożyć wniosek online o wyprawkę 300 plus i o jakich terminach należy pamiętać?

Wnioski w formie online – można składać od 1 lipca – za pośrednictwem rządowej platformy EMPATIA (www.empatia.mrpips.gov.pl). Z pomocą w wypełnieniu internetowego wniosku 300 plus przyjdzie nam kreator na stronie internetowej. Ay uzyskać świadczenie Dobry Start konieczne będzie założenie konta na portalu „Empatia” przy użyciu profilu zaufanego albo certyfikatu kwalifikowanego.

300 PLUS: TERMINY

Termin składania wniosków o świadczenie 300 plus zarówno dla wniosków online oraz tradycyjnych mija 30 listopada wnioski elektroniczne składać można online od 1 lipca 2018 przez stronę empatia.mrpips.gov.pl  lub przez bankowość elektroniczną wnioski tradycyjne w formie papierowej można składać od 1 sierpnia 2018 gminy na rozpatrzenie wniosków mają 2 miesiące

POBIERZ WNIOSEK 300 PLUS 

WNIOSEK 300 PLUS